1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Біотуалети у Придніпровському парку

А де дівчина з веслом? Пішла в біотуалет 
У парку тепер можна посидіти не тільки на лавці й під кущиком

  Вихідні, а особливо святкові дні для деяких міських парків стають справжнім стихійним лихом. Звісно, рукотворним. Причому йдеться не тільки про тонни сміття, що його доводиться вигрібати з місць масового відпочинку. Після чергового «всенародного гуляння» там практично кожен кущик виявляється щедро зрошеним сечею і угноєним екскрементами тих же таки відпочиваючих...

  Найрадикальніше і водночас найцивілізованіше з подібним неподобством вирішили боротися працівники найпопулярнішого у Кременчуці Придніпровського парку. На травневі свята тут встановили одразу вісім сучасних біотуалетів. Причому скептики, котрі стверджували, що призвичаєні до кущиків мешканці міста не поспішатимуть «пускати за вітром» кревні 50 копійок, прорахувалися. Очевидці стверджують: до кабінок, які уособлювали найнеобхідніше благо цивілізації, у святкові «години пік» шикувалися довжелезні черги. За підрахунками фахівців місцевого підприємства «Екологія-2000», що є власником тих біотуалетів, лише за два святкові дні їх відвідали близько чотирьох тисяч чоловік, залишивши у спеціальних контейнерах із реагентами-нейтралізаторами дві тонни «відходів».

  Неважко здогадатися, з яким полегшенням «зітхнув» у ті дні розташований на самісінькому березі Дніпра парк, уникнувши такого навантаження... З огляду на очевидний успіх своєрідного експерименту, біотуалети у Придніпровському парку вирішили залишити. Щоправда, у звичайні дні тут функціонуватимуть дві кабінки, у свята ж виставлятимуть іще шість.

  На жаль, не обійшлося без ложки, даруйте, смердючого лайна у бочці ароматизованого «натурпродукту». Адже в декого з не найстійкіших прихильників цивілізації навіть у «європеїзованій» кабінці прокидалися печерні інстинкти. Тільки-но зачинившись у затишному клозеті, такі завсідники нужників одразу починали відривати металеву фурнітуру, мильниці й кидати все те в унітаз або намагалися видряпати на стінах з антивандальним покриттям «найуживаніші» слова з трьох чи п'яти літер. Тож залишається сподіватися на те, що під натиском цивілізації разом зі смородом з наших парків і вулиць вивітряться й міазми різношерстого дикунства.

Джерело: http://www.umoloda.kiev.ua/regions/61/116/0/6284/

Номер 110 за 20.06.2009