1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Нові біотуалети в Тернополі

Индекс материала
Нові біотуалети в Тернополі
Туалети у під'їздах
Немає на кладовищі
Ремонт - щороку
Все страницы
Новий туалет планують поставити неподалік уже неіснуючого кафе "У пана Юзика" 

Більше туалетів потрібно у парках та в центрі Тернополя, вважають тернополяни. В той час у міській раді запевняють, що туалетів в місті вистачає. 

Під час масових забав нема де справити нужду, а безкоштовні туалети потребують кращого догляду. Так вважають читачі сайту "20 хвилин" та інші тернополяни, які телефонують до редакції.

У Тернополі є шість безкоштовних туалетів. Інші 14, які знаходяться у найбільш людних місцях міста, коштують від 50 коп до 1 грн. Зовсім немає громадських туалетів на масивах "Дружба" та "Новий світ".

Туалети у під'їздах

Мешканці будинків у центрі скаржаться на те, що поблизу їх будівель або в під'їздах нетерплячі влаштовують "туалет", не переймаючись пошуком "офіційного".

- Ми вже радилися з сусідами і вирішили поставити домофон, - розповідає пан Володимир (63 р.), що живе на вулиці Франка. - В під'їзді часто чути запах сечі. Не розумію, для чого заходити в під'їзд та "свинячити". Попросилися б і пояснили, я би пустив, якщо вже так не терпиться.

Неприємні випадки траплялися неодноразово і з паном Любомиром (68 р.), який живе на вулиці Крушельницької. Він розповів, що ввечері "підливають" стіни його будинку відвідувачі бару, що поряд. 

- Не думаю, що в приміщенні бару нема туалету, - каже чоловік. - Однак чомусь їм хочеться вийти на вулицю, закурити і "подзюркотіти" під наші вікна. 

Тепер на подвір'ї його будинку триває будівництво, поставили паркан, а тому проблема вирішилася сама собою. Однак пан Любомир пригадує шокуючу для нього відповідь чоловіка, який "справлявся" під його вікнами. Той на зауваження відказав, що "всюди у нас туалет". 

На ринку ходять, де дешевше

Продавці та підприємці на центральному ринку ходять "по нужді" у приватний сектор, або до туалету , який від них найближче.

— Я працюю продавцем і своє робоче місце надовго залишати не можу, - каже тернополянка Лариса (45 р.). - Раніше ходили до людей у приватний сектор. У них є туалет на подвір'ї, але вода там не зливається. Не думаю, що він відповідає санітарним нормам.

Вартість такої послуги раніше була 30 копійок, а нещодавно її підняли до 40, зазначає пані Лариса. Тепер продавець ходить до туалету, що при вході на "польський" ринок.

— Ціна тут всього 50 копійок, але можна і туалетний папір взяти, і руки помити, - говорить жінка

На продуктовому ринку також є туалет, розповіла жінка, але вартує він там 1 гривню. І нічим, крім ціни, від туалету на "польському" ринку не відрізняється.

Немає на кладовищі

Коли приходиш відвідати могили на кладовищі, що по вул. Микулинецькій, можна вступити у "сюрприз", розповідає тернополянин Олександр (45 р.). Особливо ця проблема актуальна влітку, коли могили відвідують частіше.

— На цьому кладовищі у мене 12 могил, - каже чоловік. - Приїжджаю сюди не дуже часто, але, коли я вже на кладовищі, намагаюся відвідати усі могили. Витрачаю на це більше двох годин.

Коли треба "по нужді", то нема куди подітись, зазначає чоловік. Як тоді зосередитись на молитві? Часто, прямуючи до якоїсь могили, особливо біля кущів, можна почути специфічний запах та вступити у "сюрприз".Ремонт - щороку 

У парках міста є чотири туалети. Усі вони безкоштовні. У цих туалетах щодня прибирають, засипаючи дезинфікуючим розчином, а щороку роблять "косметичний" ремонт, розповідає директор КП "Об'єднання парків культури і відпочинку" Олег Протасевич.

- Зайвих грошей зараз ні в кого нема, - каже керівник парків міста. -. Ми виходимо з того, що маємо. Тому щороку підліплюємо, штукатуримо та щодня дезінфікуємо та прибираємо загальні туалети. 

Міська рада виділяє гроші на конкретні програми, каже пан Протасевич. Цього року, зокрема, планують реконструювати парк ім. Шевченка. Передбачають, що центральні доріжки в парку вистелять бруківкою та проведуть меліораційні роботи, тобто відведуть стоки, аби не назбирувалась "зайва" вода. Тоді ж планують збільшити кількість туалетів у парку ім. Шевченка. Новий поставлять неподалік уже неіснуючого кафе "У пана Юзика". 

Пан Протасевич пригадує, що найкраще фінансування було у 2000 році. 

-  Тоді повалили старий туалет у парку "Топільче" і поставили новий. В той же час виділили гроші для оновлення загального туалету в парку Шевченка, - розповідає чоловік. 

Натомість у відділі благоустрою міської ради кажуть, що безкоштовні туалети - у належному стані, а обслуговування у платних покращилося. 

- Санітарно-технічний стан туалетів ми перевіряємо під час двомісячника благоустрою, - розповідає начальник відділу благоустрою міського управління ЖКГ Оксана Лобурак (45 р.). - Всі громадські туалети в задовільному стані. Ми перевіряємо, чи зроблена побілка, чи дезінфікують туалет і чи справний водопровід. 

Безкоштовні туалети найбільш "актуальні" під час літнього сезону. Тому щовесни в них проводять ремонт. Влітку, коли "вирує" літня торгівля, біля кожного намету приватники виставляють біотуалети. Так було у попередні роки. Цього ж року нема торгівлі, тому нема й біотуалетів.

- Цим займаються підприємці, - розповідає пані Лобурак. - Обслуговування одного туалету "тягне"  400 грн. на день.

Якщо у тернополян є пропозиції щодо збільшення кількості туалетів у певних місцях, то варто звертатися в міську раду.
Тернополь 2009-06-15 14:22:10