1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Що смердить? або неминуча смерть міської каналізації

Индекс материала
Що смердить? або неминуча смерть міської каналізації
Аварійна каналізаційна система
Туалети на дворі або Як забруднюються підземні води
Все страницы

Що смердить? або неминуча смерть міської каналізації

Наше місто (Івано-Франківськ - БРІЗ) – один великий туалет. Ви, звичайно, можете зі мною не погодитись. Проте, маємо факти і навіть дуже очевидні.

Скажіть, чи знаєте ви хоча б одне дерево чи паркан, за яким не стояла б (чи не сиділа б) людина, справляючи свою природну потребу. Думаю, що таких дерев (стовпів, парканів, телефонних будок, кіосків і далі на Ваш розсуд) у місті не залишилось. І це навіть не тому, що в Івано-Франківську мало туалетів загального користування (а їх і справді катастрофічно не вистачає). 

В основному ці туалети зосереджені в районі міського ринку або в центрі міста. А в інших районах таких туалетів не знайдеш і «вдень з вогнем». От і доводиться бігати і шукати місце, де б можна справити потребу так, щоб ніхто не бачив. А навіть, якщо і бачив, то в народу є мудра приказка: «Що природно, то не гріх». І не секрет, що в тих районах міста, де немає туалетів і де спостерігається велике скупчення людей, така річ, як біотуалети, що могли б значно спростити ситуацію, абсолютно відсутні.

Мабуть до такої послуги наші підприємці ще не додумались. Проте, можливо, підприємливі люди скоро і до цього дійдуть. Хоча на масових заходах цього року вже поставили біотуалети, але після різного роду концертів ця цивілізаційна розкіш зникає з вулиць міста безслідно.

Проте, є ще одна причина того, що чоловіки (і жінки не в малій мірі) мочаться на вулиці. Починаючи змалку, нас вчили, що можна справити потребу за деревом, під кущем, за будкою і т.д. Дитина ж не може терпіти!!! От так і привчились ми, що туалет може бути будь-де і в будь-яку пору доби. А як неприємно бачити на траві чи на землі купки людських фекалій! Особливо вони помітні зранку. А запах цього «добра» можна почути далеко. У нас навіть прикмету з цього приводу придумали: «Стати в лайно – це на гроші». 

От і тішать себе люди, які вступили в «майбутні гроші», що в них не все так погано буде! Якщо людські купки трапляються ще час від часу – то собачі трапляються всюди. У нас немає закону по вигул собак, про прибирання за домашніми тваринами їх фекалій. Ось і лежать вони на траві та під деревами, допоки не згниють, або хтось в них не стане.