1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Для чого у чоловічому туалеті дзеркала на рівні пояса?

Индекс материала
Для чого у чоловічому туалеті дзеркала на рівні пояса?
Продовження
Все страницы
Для чого у чоловічому туалеті дзеркала на рівні пояса? 

Знайти у Львові туалет – проблема, а знайти нормальний туалет – ВЕЛИКА проблема. 

Під словом “нормальний” я маю на увазі, перш за все, чистий, без “ароматів”, з унітазом, водою, сушилкою для рук. Нормальний туалет в XXI столітті - це коли туалетний папір є в кабінці, а не видається під суворим наглядом касира, коли є мило, паперові рушнички, крани з детекторами руху. 

Кореспондент завітав у кілька “стратегічних” громадських вбиралень. “Стратегічні” вони тому, що розташовані в місцях, де є велика кількість туристів. У Музеї народної архітектури та побуту “Шевченківський гай” взагалі немає стаціонарного туалету, а тільки час від часу туди привозять біотуалети, до яких потрібно хвилин п’ятнадцять вистояти у черзі. У центральній частині міста донедавна працювало чотири громадські туалети, а зараз їх – три. Клозет, що на площі Ринок, закрили. Як пояснив директор комунального підприємства “Ратуша-сервіс” Мирон Трохимчук, туалет закрила санстанція - за антисанітарний стан. Там потрібно зробити ремонт, вартість якого приблизно 450-500 тисяч гривень. 

 

У громадському туалеті на проспекті Свободи, крім “туалетних справ”, можна зробити незначний ремонт одягу, пришити ґудзик. Це єдиний туалет, який працює стабільно, хоча і з “запахом”. На моє запитання, для чого в чоловічій частині туалету над пісуарами на рівні пояса і грудей розташовані дзеркала, ніхто відповісти не зміг. Адже в дзеркалі видно не лице, а… що в сусіда робиться… Ще один працюючий громадський туалет заховався за кущиками парку, що навпроти головного корпусу Львіського національного університету ім. Івана Франка. 

Мало хто знає, що на площі Святого Теодора також колись був туалет. Тепер там – руїни. На вхідних сходах починають рости дерева, штукатурка зі стін осипається, та й самі стіни вже не витримують. Начальник відділу благоустрою міської ради Надія Кривошапова запевнила, що туалет на пл. Св. Теодора передано в оренду приватному підприємцю і він вже мав би працювати. Також діючі туалети є на площі Івана Франка, Двірцевій (головний залізничний вокзал), Соборній, біля “Іскри” на вулиці Сихівській. Усі вони не в найкращому стані… Туалет на кінцевій трамвая №2 (перехрестя Личаківської та Пасічної) потребує генерального ремонту. 

Загалом, у Львові є 22 громадські вбиральні, з них діючих – 13, решта потребує ремонту різної складності. Вартість побудови нового туалету становить близько 500 тисяч гривень. “Не на диктофон” підприємці скаржаться, що генеральні ремонти і значні вкладення грошей у “туалетну інфраструктуру” вони бояться робити. Адже невідомо, чи завтра у них не заберуть орендований туалет, чи не знесуть його… 

Останнім часом у Львові побільшало біотуалетів – далася взнаки газетна критика. Однак і вони не панацея. Адже очищувати вміст цих пересувних унітазів по мірі накопичення ніхто не поспішає – їх використовують “до упору”. Саме тому львів’яни й охрестили біотуалети “тетрисами”…

Газета Високий замок

Джерело:  http://daily.lviv.ua/?newsid=16390